Rzeźba dla ptaków

2
3
48
Rzeźba dla ptaków

Rzeźba dla ptaków powstała w ramach Nocy Muzeów w Warszawie. Wraz z mieszkańcami Targówka Fabrycznego stworzyliśmy naturalną rzeźbę społeczną, która współgra z naturalnym otoczeniem odnowionej Willi przy Siarczanej 4, w której funkcjonuje Centrum Kultury i Aktywności. W parku otaczającym zmodernizowany zabytkowy budynek znajdują się ponad 100 letnie drzewa. 

Poprzez wspólne działania z naturalnym materiałem jakim jest drewno chcieliśmy nawiązać zarówno do potencjału związanego z otoczeniem jak i do historii najbliższego otoczenia. Na ulicy Siarczanej, w miejscu zajmowanym wcześniej przez Hutę Szkła, od 1949 roku działały Zakłady Mechaniczne Obróbki Drewna. Ich funkcjonowanie miało duże znaczenie dla odbudowującej się Warszawy, dla której drewno było  na wagę złota.

Drewniana instalacja artystyczna powstała ze specjalnie wymodelowanych plastrów drewna, które w nierównomiernym rozłożeniu utworzą piętrową konstrukcję. W wyższych sferach wydrążone wnęki będą idealnym miejscem na osiedlenie się ptaków, a dolne dla owadów.

 

Projekt został zrealizowany we współpracy z Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek w Warszawie.